KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16284081
nr 1628 4081
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, "Turku". Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:04:57
17/6 14:24:04